. . . . . . . . . .

Ankara...

Paylaşayım
#3108 | YAZILAR FALAN | 26 Mart 2018 Pazartesi, 16.18

Ankara'ya gezilecek yeri yok dediler, ekmek almak için Ulus'a gidip, akşam dönen amcanın eşinden yediği azarı bilmeden. Gri şehir dediler, yol kenarlarına çiçek eken teyzeleri bilmeden. Ayazı çok dediler, gece Karanfil'de yakılan ateşleri, bank kenarlarına kurulan çay ocaklarını bilmeden. İnsanı mutsuz dediler, dolmuşunu kırmızı ledlerle süsleyip oyun havası dinleyen şoförleri bilmeden. Bağırarak konuşurlar dediler, Anıtkabir'in yanından geçerken sessizce sigara yakan adamı görmeden. Sadece Ankara'nın bağlarını bildiler "Vega-Ankara"yı dinlemeden. Memur şehri diye kısıtladılar, sabah 7'de Kızılay otobüsünde dersaneye giden öğrencinin hayalini bilmeden. Kısıtladılar gecenin dördünde Zekai Tahir'e hamile bir kadını yetiştiren taksicinin telaşını yaşamadan. Yaz aşkı başka dediler, Ankara'da aşkların denize değil, sokak başlarında yaşandığını bilmeden. Ayrılık da hatırlamak için, deniz görmek değil, eve giden sokaktan yürümenin yettiğini bilmeden. Boğaz manzarasında evlilik teklifi istediler, iş çıkışı 6 tanesinin 2 liraya düştüğü simiti alan babayı bilmeden. Ankara'yı bilene, hissedene Atatürk Orman Çiftliği'nde kokoreç kuyruğu, metro altında Smart Banko, Sakarya'da çiçek, köşe başında simit, Aspava'da aile, Hamamönü'nde kahve, bilmeyene anca gri, anca ayaz, anca memur. (Alıntıdır)

Supernatural mı, 'Supernatural bitsin'ciler mi bitsin?

Paylaşayım
#2823 | YAZILAR FALAN | 28 Mart 2017 Salı, 11.38

Bazı diziler hiç bitmesin, en azından uzun sürsün istersin, kesin vardır, düşün. Benim de kendi adıma var. Hemen düşününce Supernatural'dan sonra aklıma gelen 3-5 bişey var :) Ama bunların arasında How I Met Your Mother yok, onu belirteyim :) Onun yerine Friends ve Coupling'i tercih ederdim. Farklı türden olsalar da Firefly, Penny Dreadful, Dexter, Fringe, Breaking Bad de bitmesin isterdim. Daha eskilerden Seinfeld, Frasier de var. Devam edenlerden de Shameless, Stranger Things, Westworld, Better Call Saul aynı kalitede devam edeceklerse daha uzun süre devam etmesini tercih edeceklerim arasında hemen öne çıkıyor.

Supernatural ise belirttiğim üzre, ilk aklıma gelenidir. 12 senedir devam etmesine rağmen izleyen, izleyip bırakan, hiç izlememiş ama nasıl oluyorsa bir şekilde fikir sahibi olmuş arkadaşlarımla yaptığım tartışmalardan ve okuduğum yerli/yabancı yorumlardan edindiğim 2 izlenim var:

1. Hayran kitlesi tüm dünyada daha çok liseli kızlardan oluşuyor :)
2. Her ortamda, yorum sayfalarında, sözlüklerde mutlaka "Artık baydı", "Bitmesi lazım", "Eski havalarını gaybettiler", "Kendilerini tekrar ediyolar", "Ay daha devam ediyo mu bu" diyen geniş bir kitle mevcut.

Bi kere sen o yorum sayfasında (ya altyazı, ya sözlük veya benzeri bir site) ne arıyorsun? Onu mu yazmaya geldin :) En kaliteli dizi bile birkaç sezondan sonra aynı yorumları almaya başlıyor ama bunlar bitmiyor. He siz dediniz, yapımcı bitirecek. Zaman zaman düşmelerin olduğunu gördük hepimiz, bu yanlış değil. Tutup şimdi saçma bi şekilde amansız dizi savunucularından olacak da değilim. Dizi yorulur, senaristler konuda zorlanır, oyuncular sıkılır, yeni projeler gelir falan derken biter zaten ama 6. sezondan beri bitsin diyen arkadaşlarım var (: Siz bi bitin, dizi zaten bitecek. X-Files'lar bitmiş, Dallas'lar bitmiş, Cesur ve Güzeller bitmiş :)

Bu arada dizi geçtiğimiz günlerde, bu sezonu bitirmemiş olmalarına rağmen 13'üncü sezon onayını almış.
  • TÜM KATEGORİLER2493   
  • YAZILAR FALAN262   
  • SİNEMA-DİZİ374   
  • VİDEOLAR791   
  • MÜZİK244   
  • HAYVANLAR160   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ113   
  • OYUNLAR95   
  • TROLL-MİM-CAPS1   
  • GÜZELLER36   
  • ALINTILAR186   
  • İLGİNÇ BUNLAR160   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ71   


27 26 25  


Serkan&Blog'a hoşgeldiniz!
Kişisel blog olarak tasarladığım sitemde ilgilendiğim türlü konularda yazılar, resimler, videolar ve hatta flash tasarımlar ve oyunlar bulabilirsiniz. Bununla birlikte girdilerin altında bulunan alanlara tıklayarak yapılan yorumları okuyabilir, yorum yapabilirsiniz.
Hakkımda daha fazla bilgi için tıklayın.Geçmişteki Günlerden...

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2019
27 26 25  
 
. . . . . . . . . .