. . . . . . . . . .

~ Serkan & Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanı için tıklayın ~
The Following: Yeni dizi

Paylaşayım
#1507 | SİNEMA-DİZİ | 28 Ocak 2013 Pazartesi, 20.53

Pilot bölümüyle rüştünü ispatlamış, kaliteli oyunculuk ve akıcı senaryo + kurguyla, ve ilk bölümünün sonuyla mükemmel bir dizi olacağının işaretlerini verdi The Following. Fringe bitmiş, sırada Breaking Bad, Criminal Minds ve Spartacus varken yeni dizi arayışlarımın sonucunda ulaşmıştım. Kevin Bacon ve James Purefoy başrollerde. Yalnız Game of Thrones'un Sean Bean'e yaptığı gibi The Following'in de ilk bölümünde Maggie Grace'e (Lost'tan Shannon olarak hatırlarız kendisini) kıyması biraz can sıkıcı olmadı değil ama kendisini Californication'da Faith olarak izliyoruz zaten :) Filmin hikayesine gelelim:

FBI, ABD'de 300'den fazla aktif seri katil olduğunu tahmin etmektedir. Bu katiller birbirleriyle iletişim kurmak için bir yol bulurlarsa ne olur? Ya da birlikte çalışıp ülke çapında ortaklıklar kurarlarsa? Zeki bir psikopat seri katil diğerlerini bir araya getirir ve bir hayran kitlesi oluşturursa neler yaşanır?

Ünlü seri katil Joe Carroll (James Purefoy) ölüm hücresinden kaçar ve yeni bir çılgınlığa soyunur. Bunun üzerine FBI, eski ajan Ryan Hardy'i (Kevin Bacon) davaya danışmanlık yapması için departmana geri çağırır. Artık göz önünde olmayan Hardy, edebiyat öğretmenliği yaptığı Virginia Üniversitesi'nin kampüsünde 14 kız öğrenciyi öldüren Carroll'ın dokuz yıl önce yakalanıp hapse atılmasından sorumludur. Hardy, Carroll'la ilgili her şeyi bilmektedir. Onu herkesten iyi tanır. Belki Carroll'ın psikolojik ve entelektüel anlamda tek dengidir. Ancak yıllar önce Carroll davasını çözen Ryan Hardy, artık farklı bir adamdır.

Bu seri katili yakalamak için harcadığı süre boyunca hem fiziksel hem de zihinsel olarak yaralanmış olan Hardy sahadan ayrılalı uzun zaman olmuştur. Bu soruşturma Hardy'nin kurtuluşudur, harekete geçme çağrısıdır. Dokuz yıl öncesinin aksine Hardy, bu davada artık karar veren kişi değildir. Aklı fikri iş olan ve sert bir yapıya sahip Jennifer Mason (Jeananne Goossen) ve çok zeki bir genç olan Mike Weston'dan (Shawn Ashmore) oluşan bir ekiple birlikte çalışmaktadır. Ekip, Hardy'i değerli bir ayrıcalıktan çok üstlenmek zorunda kaldığı bir sorumluluk gibi görmektedir. Ama Hardy, Carroll'ın katillerle iletişim kurmak için bir ağ yarattığını ortaya çıkarınca kendisini ekibe kanıtlar. Kısa süre içinde anlaşılır ki, Carroll basit bir hapishane kaçağı değildir, her şeyi planlamıştır.


21 Ocak itibariyle start veren The Following'in 7 bölümü çekildi bile. 4 Mart'a kadar aralıksız her Pazartesi günü yayınlanacak. Sonra kısa bir ara olacağını tahmin ediyorum.

Kevin Bacon, senaryoyu okumaya devam ettikçe şaşkınlığını gizleyemediğini bir röportajında belirtmiş. Kelime yapısı olarak da tutuyor ama The Killing gibi bir yerden sonra olay örgüsünde mantık hatası oluşturacak kadar herşeyin birbirine girdiği bir dizi olmayacağını ümit ediyorum.

« Sonraki               
Suits 1. sezon çekim hataları
               Önceki »
White Collar S04 E12 fragmanı: Brass Tacks


Geçmişteki Günlerden...

  • TÜM KATEGORİLER3275   
  • YAZILAR FALAN337   
  • SİNEMA-DİZİ421   
  • VİDEOLAR795   
  • MÜZİK247   
  • HAYVANLAR209   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ119   
  • OYUNLAR114   
  • TROLL-MİM-CAPS120   
  • GÜZELLER73   
  • ALINTILAR309   
  • İLGİNÇ BUNLAR289   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ242   

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2019
Serkan&Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanına ve diğer yazılara ulaşabilmek için başlığa, bu alana veya kategori isimlerine tıklayın.
 
. . . . . . . . . .