. . . . . . . . . .

~ Serkan & Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanı için tıklayın ~
Bu kadar mı kötü olur bir reklam fikri: Yeni Ttnet reklamları!

Paylaşayım
#1838 | YAZILAR FALAN | 11 Mart 2014 Salı, 00.54

Videosunu koyup insanları rahatsız etmektense sadece yazısını yazıp kendim rahatsız olurum demiş bir düşünür :P Direk konunun içine dalacak olursak, nerd bir insanı koca poposuyla çok net tarif etmiş Şahan Gökbakar sağolsun ama herşeyden önce bu arkadaşların kendilerini karşılarında o şekil bir durumda görmek istediklerini hiç sanmıyorum. Reklamın 2 buçuk dakikalık uzun versiyonunu izlemiş olan arkadaşlar görecekler ki aslında bu elemanın bir sevgilisi var daha önce. Sürekli online takıldığından kaybediyor onu. Ama abartılı kısımları var tabi, sinemada bile dram sevmediği için tabletinden komedi filmi izlemek ne demek? Saçma değilse kendi gelsin söylesin bunu senarist.

Peki ne oluyor devamında. Kız evi terk ediyor. Bu da kendi sevgilisini kendi yapacakmış internetten. İşte aman bir böyle sanal mevzulara giriyor, oradan birşeyleri alıyor atıyor falan derken bir kız çıkıyor. Arada çıkan teyzeyi reklamı yapanların paralarının bolluğuna veriyorum, onu saymıyorum :) Neymiş efendim, adı Netta'ymış da, bundan sonra internette beraber dolaşacaklarmış vs. He canım :) Tamam kardeşim, hitap ettiğiniz kitle, reklamdaki başrolün içinde bulunduğu kitle değil, daha küçük bir yaş grubuna hitap ediyorsunuz, o olayların hakkaten öyle olduğunu düşünen kitle hatta bunlar. İnternetten sevgili he, oldu :) İnsanın kendi sevgilisini kendisinin oluşturabildiği tek durum var benim bildiğim kadarıyla, o da Elizabeth dediğimiz durum.

Yeri gelmişken; bilmeyen arkadaşım düşündüğümden fazlaymış bu olayı, kısaca üzerinden geçeyim, gerisi araştırmanıza kalmış. Şu kadarını söylüyorum: İngilizler Türkiye'nin Turkey şeklinde global bir isim almış olmasına ve Turkey'in İngilizce'de hindi anlamına gelmesine gülüyolar ya. Türkler'in Elizabeth'e nasıl anlamlar yüklediğini duymazlar umarım, savaş çıkar :) Tamam ben şimdi konuya dönücem, siz araştırın gerisini çok merak ettiyseniz.

Bu reklama ayrılan bütçe sanırım fazla gelmiş olacak ki araya bi teyze katmışlar. 3D bir takım ortamlar. Şahan Gökbakar ise hiç olmamış, para fazla diye heralde seçilmiş o da :) Daha fit bir arkadaş düşünülebilirdi mesela, 3D bir kahraman bile olurdu. Ama Gökbakar değil. Zaten komedi türünde tanınan bir insandan (ki benim kendisini o türde tanımayı bırakmam Recep İvedik 2'yle son bulmuştur) bu çeşit teknolojik başrol yaratma çabası boş olur, olmuş da. Cem Yılmaz'a bakalım, oynadığı reklamlara bakalım, hep bir komedi unsuru genel itibarla Doritos'a olsun, Ttnet reklamlarında da oynadı kendisi, you can easily realize, hatırlayalım, orada da olsun, son dönemde İş Bankası reklamlarında yer alıyor, yine aynı şekilde, yani gülüyoruz reklam bittiğinde hep. Üzülmüyoruz bu reklamlardaki gibi, acımıyoruz :)

Reklamın sonundan hareketle bunun bir reklam serisi haline geleceğini düşünüyoruz. Kendi sevgilisini internetten yaratan adamımız Aytek ve internetten üreyen sevgili Netta... Vay bee. Eğer seri haline gelirse benim 2 ay kadar daha bir üyelik sözüm var kendilerine, Superonline'a geçerim o 2 ay bittikten sonra, o kadar net konuşuyorum :) Bir yanlışla kalsın, ikincisi gelmesin pls.

Reklam bittiğinde dedim ya üzülüyoruz diye. Yazık lan, şunun için mi uğraşmışlar diyorum/diyoruz. Peki öncesinde Aytek'ten ayrılan sevgili nooldu, onu düşündük mü hiç? Bence hayatının en güzel kararını verdi, süper ortamlarda gününü gün etmekle meşgul, geç bile kalmıştı :))) Reklamın 3. saniyesinde gider dedim ben bu abla :) Netta, Aytek, traş mevzular, Aytek'i terkeden kız gerçekti. Anlatabildim umarım (:
« Sonraki               
Bir basketbol efsanesi yetişiyor: Trick Shot Titus
               Önceki »
Diğerleri hata yapar, sen yavaş git!


Geçmişteki Günlerden...

  • TÜM KATEGORİLER2493   
  • YAZILAR FALAN262   
  • SİNEMA-DİZİ374   
  • VİDEOLAR791   
  • MÜZİK244   
  • HAYVANLAR160   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ113   
  • OYUNLAR95   
  • TROLL-MİM-CAPS1   
  • GÜZELLER36   
  • ALINTILAR186   
  • İLGİNÇ BUNLAR160   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ71   

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2019
Serkan&Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanına ve diğer yazılara ulaşabilmek için başlığa, bu alana veya kategori isimlerine tıklayın.
 
. . . . . . . . . .