. . . . . . . . . .

~ Serkan & Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanı için tıklayın ~
Aynasızlık

Paylaşayım
#23 | YAZILAR FALAN | 1 Ağustos 2010 Pazar, 13.51

Eski yazılarım - 3 Ocak 2010 Pazar

Dikkat ediyorum, bazı insanlarda inanılmaz bi özgüven, aşırı kendini beğenmişlik, narsisist kişilik bozukluğunun bile sınırlarını zorlayan bi abartı durum mevcut... Bunu gözlemlediğim insanlarla arkadaşlık durumum var bi miktar da olsa, zira ben çekemiyorum bunu, uzaklaşıveriyorum :) Hadi bi önceki yazımda, kadınlarda neden böyle bi durum var, en azından bi tarafını çözümledik. Güzel? Değil. Kültürlü? Değil. Vücut? Yok. E nerden geliyo bu özseverlik durumları, kim abarttı, hiç mi tanımadın kendini, ya da tanımak mı istemedin? Ve böyle nereye kadar gidebileceğini sanıyorsun. Birini ben söyleyeyim: 30'lardan sonra şizorfeni... Sonrası ise çok uzun değil :) Zira kadınlardaki durum, yani çok bi olayları olmasa da erkekler tarafından sürekli bi iltifat edilebilir olma durumu, 2 şeye bakıyo. Göğüsler :) Ortalama 30'dan sonra ise Newton'a küfürler başlayacak :)

Erkekler için irdeleyecek olursak, onlar için çok daha karışık. Zira kendini beğenmişlik, bi erkek için, kadın kadar kolay bi olgu değil. Kıvanç Tatlıtuğ'u bilmem ama çoğunluk için değil. Zira karşı cins tarafından popo kaldırılması durumları kadındaki kadar çok yaşanmıyor erkekler dünyasında, biliyoruz. Boy? Yok... Pos(!)? Yok. Genel Kültür, bilgi? Sıfıra yakın. Eee... Yani hepsi birden "yok" olmayabilir ama özgüven patlaması neden? Nasıl?

Konu hakkında rahatsız olduğum için yazdım aslında ama, bu çeşit tanıdıklarım oldu evet. Arkadaş değilim hiçbiriyle artık ama dikkat ediyorum, bu şekil insanlar düşündüğümden hiç az değil, sadece "tanıdıklarımın" sayısı bile rahatsız edici boyutlarda.

Öyle mi olmak gerekiyor peki? Kendini sevmek :P? Ben kendimi seviyorum ama ne bileyim, fotoğraflarıma baktığımda kendimi dünyanın hakimi gibi poz vermiş görmüyorum hiç bi zaman. Mütevazi bi insan olarak hakkımda söylenen en basitinden bi "Yaparsın abi" tipi bi cümle bile rahatsız ediyo beni. Yanlış bende mi? Çok bi olayım olmadığını biliyorum, önce kendimden sonra herkesten mi saklayayım? Arabamın sağında solunda içinde çekilmiş bi tane fotoğrafım yokken, sorulmadıkça arabam olduğunu bile belirtmiyorken (kusura bakılmasın, gerçek örnek için gerekliydi); arkada bi yaz akşamüstü, hava turuncuya yakın, arabasının ışıklarını yakmış ve önüne geçip uzaklara dalıp poz vermiş fotoğrafını oraya buraya profil resmi yapan adam mı doğru yapıyor? Denedim mi? Yani bu araba kısmı hariç denedim evet, kendimi sevmekten öte, olduğumdan çok daha fazlasıymışım gibi göstermeye çalıştım kendimi ama yok, olmuyo. Bişey kazandırmıyo. Peki siz, aynasız arkadaşlar, derdiniz nedir?

3 yazıdır üst üste nasihat veriyor gibiyim sanki ama... Aynaya bakın arada sırada.

« Sonraki               
Mayın
               Önceki »
Evliler sadece evli arkadaşlarıyla mı görüşsün?


Geçmişteki Günlerden...

  • TÜM KATEGORİLER2493   
  • YAZILAR FALAN262   
  • SİNEMA-DİZİ374   
  • VİDEOLAR791   
  • MÜZİK244   
  • HAYVANLAR160   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ113   
  • OYUNLAR95   
  • TROLL-MİM-CAPS1   
  • GÜZELLER36   
  • ALINTILAR186   
  • İLGİNÇ BUNLAR160   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ71   

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2019
Serkan&Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanına ve diğer yazılara ulaşabilmek için başlığa, bu alana veya kategori isimlerine tıklayın.
 
. . . . . . . . . .