. . . . . . . . . .

~ Serkan & Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanı için tıklayın ~
Transformers, Die Hard 4.0, Kanıtı Olmayan Gerçekler, Alpay Erdem vs vs.

Paylaşayım
#238 | YAZILAR FALAN | 25 Kasım 2010 Perşembe, 12.11

İlk blogumdan - 15 Temmuz 2007 Pazar, 22.01
Dün en sonunda Transformers'a gittik Eren'le. Pek hoşnut kaldım. En hoşlandığım (ve sanırım üzerinde en çok uğraşılan) bölümü Optimus Prime ile Megathron'un dövüş sahnesiydi. Çok bi hareketli başladı ama çabuk bitti ya. Memnun ayrıldım, verdiğim paraya değdi hakkaten. Ama fanatiği olacak değilim. Fanatizme, abartmaya her zaman karşı olan biri olarak oldu benim de bikaç yanlışım. Matrix, Lost (ki hala devam eder) gibi bişeylere takıldık. Transformers da pek hoştu ama yok yani, bana uymaz ve zaten popülizm benden uzak, ben de ondan.

Bugün de ne yapacağımıza bi türlü karar veremedik. Havuza gidelim dedik önce, ben vazgeçtim. Sonra yanıyo her tarafım çatır çatır, ıstakoz gibi olup 2 gün acı çekiyorum. Gereksiz. Ha bu arada bu sabah Eren süper bi kahvaltı hazırladı bana :) Geçen ben bi hazırlamıştım kendime, böyle iki çeşit peynir ve zeyin ile çaydan oluşan ama bugün adam aştı. Hepsini Kocaeli gezim sonrası Ankara'ya döndüğümde fotoğraflarla şeyedicem :)

Neyse. Bugün Die Hard 4.0'a gitmeye karar verdik. Daha önce Cüneyt'le gitmiştim ama ben bi kısmında uyumuştum bi önceki günden kalan uykusuzluğum nedeniyle. Bugün anladım ki filmin son bir saatini uyuyarak geçirmişim :) Tekrar izledim, yine zevk aldım, memnun kaldım :)

Sonra bi kitap aradık bana. Kanıtı Olmayan Gerçekler, Doğuş Grubu Yayınları'ndan çıkmış. İlgimi çeken konuları içeriyo. Evren nereden geldi, yaşam nereden geldi, akıl nereden geldi, zaman gerçekten var mı, hamam böceklerinin bilinci, kuantum mekaniğinin ötesindeki teorilerin varlığı vb. konularda yeni bi doğa felsefesi yaratmak ve fizik sistemlerini anlamanın yeni yollarını kurcalamak adına bişeyler yapmışlar. Kimler yapmış? 109 bilim adamı. İşin güzel yanı da konuları bilim diliyle değil de sıradan bir okurun anlayabileceği bir dille yazmışlar. Umarım saçma sapan bişeyler yoktur. Aradıklarımı ve daha fazlasını bulabileceğimi umuyorum ama ne bileyim Darwin Aldatmacası falan tarzında bi kitapsa benden uzak olsun :) Bugün açık olan biçok muhafazakar havalı kitaçılarda bu kitabı bulamadık, bu sevindirci bi gelişmeydi benim açımdan :) Hem burda biraz başlarım, hem de dönüş yolunda okurum falan diye düşünüyorum.

Bu arada 19'unda dönüyorum. Bugün biletimi aldım. Seçim meçim hesabına bilet kalmaz falan şeklinde bi haber duydum buraya gelmeden hemen önce. X firması 3 bin ek sefer koymuş bikaç saat içinde onlar da dolmuş falan filan şeklindeydi haberin devamı. Oyumuzu kullanalım lan dedim bilinçli bi seçmen olarak ve hemen edindim biletimi :) Aynı koltuk, en ön, şoförün öbür tarafı ve pencere kenarı, 4 numara. Bi gün bi kaza maza olacak, direk öbür tarafa gidecem :)

Eren çarşıdan gömlek falan aldı. Ben bi taraftan da cüzdan alabileceğim bi yer bakıyorum ama yok. Öyle sağda solda biraz dolandıktan sonra işte sinemaya gitmeye karar verdik. Banu da geldi, hep beraber takıldık. Çıkışta da eve döndük işte.

İstanbul'da kalacak yer bulmuştum. Ersin'in misafiri olacaktım bikaç gün ama bu sefer de Cüneyt'in kalacağı yer yan çizdi. Olmadı İstanbul işi. Alpay Erdem izlemeyi erteledik biraz. Yeşer'in bedduaları tuttu sanırım :) Umarım kendisi böyle biraz daha ünlenir falan da en olmadı Youtube'dan izleriz. Şu anda hiç sonuç çıkmıyo :) Esen kalın efendim.

« Sonraki               
Keyfine diyecek olmamak...
               Önceki »
Modern Sabahlar


Geçmişteki Günlerden...

  • TÜM KATEGORİLER2493   
  • YAZILAR FALAN262   
  • SİNEMA-DİZİ374   
  • VİDEOLAR791   
  • MÜZİK244   
  • HAYVANLAR160   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ113   
  • OYUNLAR95   
  • TROLL-MİM-CAPS1   
  • GÜZELLER36   
  • ALINTILAR186   
  • İLGİNÇ BUNLAR160   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ71   

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2019
Serkan&Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanına ve diğer yazılara ulaşabilmek için başlığa, bu alana veya kategori isimlerine tıklayın.
 
. . . . . . . . . .