. . . . . . . . . .

~ Serkan & Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanı için tıklayın ~
İzlemeye devam ettiğim diziler ve naçizane yorumlarım

Paylaşayım
#109 | SİNEMA-DİZİ | 18 Ekim 2010 Pazartesi, 11.16Not: Ufak spoiler barındırır bazı diziler. Düzenli takip etmediğiniz, biriktirip izlediğiniz veya izleme planınız olan diziyi atlayın derim.

Supernatural
İlk bölüm ehh... İkinci bölüm toparladı. 3 eeh... 4 sadece doldurma... Zaten 4'üncü bölümün yönetmenliğini Jensen Ackles'in (Dean) yaptığını görünce bölümün berbat olacağını tahmin ettim, şahitlerim var :) Supernatural'a ağıt isimli yazımda yaptığım tespitlerin doğru çıkması hiç hoşuma gitmedi açıkçası, düzeltin artık, saçmalamayın.

House M.D.
Aşk meşk karıştırdılar, .ka saracak dedim. İlk bölüm öyle oldu. 2 de ortalama o civardaydı ama sonra düzeltmeyi bildiler. Gittikçe yükselen kalitesiyle keyifle izleniyor kendisi şu anda tarafımdan. Cuddy terkedilmeli yalnız, tekrar eski hava yakalanmalı.

How I Met Your Mother
Orta kalitede devam ederken ağırlığı Barney'e vermeleriyle birlikte kalitesi yükseldi ama 4'üncü bölüm hayal kırıklığı olmaktan ileri gidemedi. Microsoft, Windows, Bing ve Bing'in Google taklidi haritalandırma sisteminin taklidi yapıldı bol bol, gerisi bomboştu. 5'te düzelsin diye beklemekteyiz.

The Big Bang Theory
Ağırlığı Leonard'dan Sheldon'a kaydırdıkça daha da coşan bi dizi oldu. Özellikle bu sezonun ilk 3 bölümü muhteşem, son yayınlanan bölümse kaliteliydi. Yükselen bi dizi, başarılarının devamını diliyorum, severek izliyoruz.

The Mentalist
İlk 3 bölümü izledim, 4 beklemede. Red John gibi uydurma bi isimle kim olduğu bilinmeyen bi seri katil çok uydurma geliyor hala bana, bari Red John olmasaymış adı. Ama önceki sezonların kalitesini devam ettiriyor her ne kadar mental kısımlarında bi düşüş görülse de. Karakterler gayet oturdu zira. Yalnız ilk sezonda Van Pelt'e aşıkken, bir akşam çıkma daveti bile yapamayan Rigsby'nin garip/ani kazanovamsı durumlar kazanması bi garip oldu.

Dexter
Bu sezon ilk 2 bölümde bi boşluk yaşadı. Düzeldiğini görüyorum yavaş yavaş ama hala bi net, eski havayı yakalayamadı. Başrol oyuncusunun kanser olması, aynı zamanda dizide kardeşi rolündeki aktrisle reelde yaşadığı aşk mevzuunun etkisi yüksek sanırım. Bunları hesaba kattığımızda gayet güzel devam ediyor aslında. Tamamen toparlayacak gibi görünüyor 1-2 bölüm içinde.

The Office
Dwight ne zaman binayı satın aldı? Orada bi boşluk var. Ama ekip tam anlamıyla yerine oturmuş bir şekilde devam ediyor gördüğüm kadarıyla. Önceki sezonlardaki yapı, aynen devam ediyor, bu da diziden zaten zevk alan beni gayet mutlu ediyor. Yeni sekreterin o mal bakışlı, merkezden gönderilen elemanla sevgili olması ise hiç hoşuma gitmedi. Andy bile daha iyi olurdu, ki olacak da gibi zaten ilerleyen bölümlerde. Gerçi Andy de mal.

Modern Family
Hiç bozmadan devam eden bi dizi kendisi zannımca. Diyecek pek sözüm yok, devam.

Eureka
10 Eylül'e kadar 9 bölüm yayınladılar, sonra kesildi. 10'uncu bölüm de yayınlanacaktı, ama listelerden kaldırıldı bi anda, bi daha da gelmedi. Sanırım diğer dizilerin kanallara akın etmesiyle o bölümü bekletme kararı aldılar. Onlar tatile girdiğinde kaldığı yerden devam edecek büyük ihtimalle ama çok ortada kalmıştı herşey. O bölüm yayınlanmalıydı belki de. Genel olarak 4'üncü sezona bakışım ise; olmamış. Geçmişten gelen yeni amca oturmadı. Geçmişe gidip geri döndüklerinde hayatlarını değişmiş bulmaları da pek uymadı. Konu sıkıntısı yaşıyorlar anladığım kadarıyla ki böyle bişeye girmişler. Yine de bilimkurgu-komedi gibi dizilerde pek benimsenmeyen bi tarz için cesur bi hareket, aynı zamanda efekte harcanan vakit ve nakit de göz dolduruyor. Devamını bekliyoruz.

Fringe
Biraz düşüş gördüm bu sezonda ama yine de 3. bölümdeki aşırı öngörülü manyak eleman, tekrar getirdi kendine diziyi derim ben. Apayrı güzel bi bölümdü. O tip bilimkurgusal güzellikleri daha çok bekliyorum. Şekil değiştiren falan filan, eski mevzuları işlemesinler diye umuyorum. Yeni yeni şeyler bekliyorum.

V
Konuyu işlemekte bazı zorluklar görmeye başlamıştım ilk sezonun sonuna doğru. Oyuncu sıkıntısı yaşıyorlar, birilerini daha dahil etmeleri gerekiyor diziye bence. Değişik bazı karakterler olabilir mesela şimdiki, uzaylılarla savaşalım, asalım keselim yerine. Mesela beklenmeyen bi eleman uzaylıların tarafına geçebilir bi anda, ne bileyim. 4 Ocak'ta yeni sezon başlayacak görünüyor.

Human Target
Oturmuş karakterleri ve konusu, bol aksiyonlu yapısıyla ilk sezon gayet hoştu. İkinci sezonsa 17 Kasım'da başlıyor görünüyor. Yalnız çerezlik aksiyon dizi formatından kurtulamadı bence her ne kadar son birkaç bölümde kendilerini asıl eğiten ve şu anda kötü adam olan arkadaşa doğru biraz kayma olsa da. Hala her bölümde verilen görevi yapayım, bitireyim, sonraki bölümde yeni göre alayım gibi duruyor. Sürekli olmasa da 2-3 bölümde bi kapışma bekliyorum düşman bölgeyle.

The Deep, Nikita, Outsourced, Cougar Town
Hepsini tek seferde yazıcam bunların. Deep, bi denizaltında geçen bilimkurgusal mevzular, uzaylılar falan filan. İlk bölüm + ikinci bölümün yarısını izlemeye çalıştım, boğuyor, uyutuyor açıkçası. Sevemedim kara gözlüm yani. Nikita... Sırf aksiyona vermişler, canavar filmi diziye çevirme yanlışlığına düşen başka bi ekip daha bence. Terminator bile dizisiyle pek bişey yaratamadıysa Nikita, -her ne kadar CW yapımı da olsa- yapamaz, ki yapamayacak da diye düşünüyorum. Outsourced ise ilginç posteriyle dikkatimi çekti, henüz izlemedim hiç :) Cougar Town'ın 2. sezondan bi bölüm var elimde. Kendisi Courteney Cox'ı barındırıyor ve Friends ve Courteney Cox bi yere gelebilmeye çalışıyor anladığım kadarıyla. Orta yaş (hatta üstü) izleyici kitlesine hitap eden bi "Friends" klonu olma ihtimali var. Evlenmiş, çocukları olmuş hatta üniversite için şehir dışında okumaya gidecek çocuklara sahip insanların birbirleriyle olan ilişkileri konu edinmiş havası verdi bana izlediğim 2-3 dakikalık bölümüyle (Az önce konusunu okudum, öyle değil gibi görünüyor ama yine de oraya doğru kaymış 2. sezonda dizi sanki). Tabi bu şekilde karar veremem, orası ayrı :) İzleme nedenim ise adını bile duymadığım bi dizi için bangır bangır "Courteney Cox ve Jennifer Anniston Friends'ten sonra ilk defa bir dizide beraberler" reklamları oldu. O bölümü izlemek için saklıyorum hala :)

« Sonraki               
Sözün bittiği yerde kullanılacak saçma icat
               Önceki »
Yenilikler yolda demiştim ya...


Geçmişteki Günlerden...

  • TÜM KATEGORİLER3267   
  • YAZILAR FALAN337   
  • SİNEMA-DİZİ420   
  • VİDEOLAR792   
  • MÜZİK247   
  • HAYVANLAR209   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ119   
  • OYUNLAR114   
  • TROLL-MİM-CAPS120   
  • GÜZELLER73   
  • ALINTILAR306   
  • İLGİNÇ BUNLAR289   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ241   

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2019
Serkan&Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanına ve diğer yazılara ulaşabilmek için başlığa, bu alana veya kategori isimlerine tıklayın.
 
. . . . . . . . . .