. . . . . . . . . .

~ Serkan & Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanı için tıklayın ~
Opera, Flash'ları çalıştırmazsa...

Paylaşayım
#1208 | BİLİM-TEKNOLOJİ | 4 Ağustos 2012 Cumartesi, 23.25

"O kadar kayıtlı adresim var hem solda hem hızlı erişimde, kukilerim var, kayıtlı şifrelerim var ama Flash'ları çalıştırmıyo Opera, ek uygulama yüklüyorum, yine çalıştırmıyo, napıcam ben..." diyen arkadaşlar. Şifrelerinizi, kayıtlarınızı vb. koruyarak nasıl Opera temiz kurulumu yapacağınızı anlatamıycam, kusura bakmayın. Zira ben az önce denedim, tüm denilenleri bir bir yaptım ama aşırı temiz bi kurulum oldu, sıfır, herşey gitmişti :) Roaming klasörünü bulun, ordan iki kere iç içe Opera klasörüne gidin, en içtekinin adını değiştirin falan filan yalan, yok öyle bişey. Ben bir bir yaptım olmadı ama çok daha iyisi oldu. Tertemiz oldu. Silin ne var ne yok, en baştan kurun :) Teknoloji bölümümüzde bugünkü önerim bu olacak benim :) Şifreler zamanla bir bir geliyor. Bende solda bulunan ikon adresler de saçma sapan şeylerle doluydu, şimdi 3-5 site var. Hızlı erişim karman çormandı, o da tertemiz oldu. Şiddetli öneridir, hiç bakmayın şimdi solda sağda ne var diye, aynen kaldırın, şu an 12.01 kurulumu var, 12 mb civarında, kaldırın ablacım, sonra ufak tefek ayarlarınızı da yapın, bitirin. Yer imleri olarak bende bir takım oyun siteleri, html karakter kodları, CSS bazı kayıtlar vb. vardı ama arandığında bulunmayacak şeyler değil hiçbiri.

Diğer tarayıcılardan ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama sırayla denedim Safari hariç her birini. IE kullanımı hala beklenenden çok daha fazla ilginçtir. Nedenini diğer tarayıcıları denemek istememek, alışmak vb. olarak algılıyorum, çünkü hali hazırda 64 biti de yanında eşantiyon olarak yüklü geldiği için ara sıra göz atıyorum, hala hantal, hala saçma. Hala IE kullanan varsa bi kere bırakmalı bence daha hoş deneyimler için.

Firefox ikinci sırada geliyormuş. Uzun süre kullandık, gayet başarılıydı ama son 2 yıldır falan aşırı yüklendi, IE kadar olmasa da saçmaladı. Zor açılan, hata veren, kendi kendine kapanan bir tarayıcı oldu, yazık oldu.

Chrome? Nedense bazı arkadaşlar ısrarla bi "tarayıcı savunma" moduna giriyorlar ve geneli Chrome'cu oluyor bunların :) Ben birşeyi savunmuyorum ama savunacak olsam Chrome'u savunmazdım. Zira Windows gibi, ordan onu almış, öbüründen diğer başka bir güzel özelliği almış, Firefox'un başka bişeyini almış, karıştırmış hepsini ama "kek" olmamış. Firefox'tan çok farklı olmayan tarayıcı yine de ikinci sıramdadır benim. Herşeyden önce Opera'nın sayfa kaydırmadaki yumuşaklığını almamışlar, ki Opera kullanmayan bilmez onu :) Savunmuyorum dedim o yüzden savunmuyorum ama Opera'yı denemediyseniz deneyin bence :)
« Sonraki               
Animasyon: Umut Sarıkaya - Aşkımızın Meyvesi Aytek
               Önceki »
Yiğit Özgür: Memeler şahbazmış


Geçmişteki Günlerden...

  • TÜM KATEGORİLER3169   
  • YAZILAR FALAN337   
  • SİNEMA-DİZİ417   
  • VİDEOLAR776   
  • MÜZİK247   
  • HAYVANLAR209   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ114   
  • OYUNLAR112   
  • TROLL-MİM-CAPS120   
  • GÜZELLER73   
  • ALINTILAR254   
  • İLGİNÇ BUNLAR285   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ225   

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2018
Serkan&Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanına ve diğer yazılara ulaşabilmek için başlığa, bu alana veya kategori isimlerine tıklayın.
 
. . . . . . . . . .