. . . . . . . . . .

~ Serkan & Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanı için tıklayın ~
Danielsan, malın önde gideniymiş de haberimiz yokmuş

Paylaşayım
#16 | SİNEMA-DİZİ | 1 Ağustos 2010 Pazar, 13.49

Eski yazılarım - 06 Aralık 2009 Pazar

Pazar akşamı, can sıkkın, ne yapılabilir ne yapılabilir?.. Dizilere bakıyorum, tatile girmişler, girmeyenleri izlemişim. Prisoner diye 67 yapımı bi mini dizi var, 40'ar dakikadan 6 bölümden oluşuyo. Matrix'in bu diziden de çalıntı olduğu söylenir. Hakkaten de okuduğum kadarıyla benzer şekilde başlayıp benzer şekilde bitiyolar. Çalıntı, malıntı, adamlar süper para götürdü sonuçta :) Ama ben şu Prisoner'ı bi izleyeyim dedim ama arşivimde bulamadım :P Tekrar sipariş verdim ama gelmesi geceyarısını bulacak gibi :) Ne yapsak ne yapsak... Filmlerime bakıyorum... Metin Erksan - Sevmek Zamanı... Şu saatte tercih edebileceğim bişey değil. Hmm. Bir Nemfomanyağın Günlüğü... Yok, bunu da izlemicem bugün... Audrey Tautou'lu The Libertine... Sevgili Amelie'mizi çırılçıplak görebiliyoruz filmin bazı yerlerinde :) Ama bendeki versiyonu sansürlü idi yanlış hatırlamıyosam. Biraz uzun ve karışık da bi film... Ya ben film de izlemek istemiyomuşum... Ama bi bakıyorum, bi filmim daha var. The Karate Kid :) Evet, istediğim kafa yormamakmış, eskilerden güzel bi film, biliyoruz, tanıyoruz, başını-sonunu da biliyoruz ama izlemek istiyorum yine de. Başladım.

Şu anda ilk 20 dakikasını izlemiş durumdayım filmin ve bişey anladım ki, Daniel'in o sarı oğlandan plajda dayak yemesi gayet de yerindeymiş, çünkü Daniel kendisi kaşınmış. Sarı eleman uzaktan arkadaşlarıyla plaja geliyo motosikletleriyle ve bi bakıyo, kısa bi süre önce ayrıldıkları sevgilisi kız (Ali), Daniel'le gayet samimi bi şekilde, ondan dizinde top sektirmeceyi öğrenmeye çalışıyo. Ama beraber böyle kucak kucağa yere yuvarlanmalar falan. Sarı eleman deliriyo sinirden. Plaja iniyo, kızın çift kasetçalarlı koca müzik seti var, onu alıp kapatıyo, kıza vermiyo. Onunla konuşmasını istiyo, konuşmaya söz verirse verecek. Büyük ihtimalle bi özür dilenecek bişeyler olacak, barışıp tekrar sevgili olmak isteyecek belli ki. Orda Daniel mevzuya giriyo, "Bırak radyoyu" şeklinde. E biliyoruz ki oğlan karateci. Ama hiç beklediğim/hatırladığım gibi olmuyo olay. Sarı, Daniel'e "Sen karışma" diyo ve kıza dönüyo. Daniel ısrarla olaya müdahil olunca, daha doğrusu oğlanla dövüşmek için üstüne yürüyünce eleman da tamamen savunma amaçlı kenara çekiliyo ve Daniel yumruğunu kaldırmış gelirken yere yapışıyo. Kalkıp tekrar gelirken bizim eleman "çelme" dediğimiz olaya giriyo ve Daniel yine yerlerde. Ve oğlan yine kıza dönüyo işte "Konuşacak mıyız o konuyu" falan şeklinde. Daniel tekrar kalkıp gelince eleman yine kenara çekiliyo ve düşüyo angut.

Lan bi kere sen daha California'ya New Jersey'den geleli 24 saat olmamış. Bi havayı koklayacan, bi ortama bakacan. Bi gün önce akşamüstü binaya taşınıyosunuz, bi çocukla tanışıyon eşyaları taşırken, o da sana "Yarın partimiz var plajda gelir misin" falan diyo. Hop ertesi gün kalk, plaja git. Plajı da bok götürüyo bu arada. Parti ise plajda futbolumsu bişeyler yapmak, top koşturmak ve hava kararınca da ağaç dallarına sosis takıp ateşte ısıtmak şeklinde gerçekleşen bi hadiseymiş, onu öğrenmiş oluyoruz :) Ne diyodum. Şimdi tamam, onlar da zengin tarafın kızı, gelmiş takılıyolar, müzik setlerini bile getirmişler, müzik falan dinliyolar. Sen ne kaş göz ediyon kıza, derdin ne? Top sektirmeyi öğretmeye çalışmak ne demek ayrıca. O kızın abisi mi var, sevgilisi mi var, babası mı var çevrede, bi bak gerizekalı. İki kaş göz gördü Daniel, hop atla. E gelir görür oğlan da haliyle.

Şimdi bizim mal Daniel üçüncü kez düştükten sonra, sarı gelip ona yardım etmeye çalışıyo bi de. "Ne dersin, yeter bu kadar" diyerek. Bize filmin başrolü olarak gösterilen Daniel ise naapıyo? Sinsi bi şekilde yerden bi anda kalkıp burnuna yumruk atıyo elemanın. E gerizekalı, e mal. Tanımadığın adama ne vuruyon öyle. Bi kere yeni taşındığın bi eyalette öyle hemen artislenmeyecen, bi bakacan etrafına. Neyse. O yumruğu yiyen sarı bunun ağzını burnunu kırıyo gönderiyo haliyle. Kim ne derse desin, Daniel, tüm bu karatecilik olayını ve filmin konusunu oluşturan mevzuları başlatan durumu kendi yaratıyo. Sen gelip adamın kızla olan konuşmasına girersen dayak bile yersin bırak öyle adamın kendini savunmasını. Koca 3 bölüm süren Karate Kid serisi gözümde an itibariyle bitmiştir, Şerefsiz Kid şeklinde dönmüştür en kötü. Miyagisan var en azından boyala parlat falan filan, ayrı bi güzellik katmıştı çocukluk dönemimize.

Geri kalanını da böyle gıcık bi şekilde izleyeyim ben şu filmin :)

« Sonraki               
Özlü söz
               Önceki »
Serkan Blog V3.2


Geçmişteki Günlerden...

  • TÜM KATEGORİLER3276   
  • YAZILAR FALAN337   
  • SİNEMA-DİZİ421   
  • VİDEOLAR796   
  • MÜZİK247   
  • HAYVANLAR209   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ119   
  • OYUNLAR114   
  • TROLL-MİM-CAPS120   
  • GÜZELLER73   
  • ALINTILAR309   
  • İLGİNÇ BUNLAR289   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ242   

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2019
Serkan&Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanına ve diğer yazılara ulaşabilmek için başlığa, bu alana veya kategori isimlerine tıklayın.
 
. . . . . . . . . .