. . . . . . . . . .

~ Serkan & Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanı için tıklayın ~
Başları sıkıcı ama ortalara doğru eğlenceli olduğunu tahmin ettiğim, başlığı bile diğer başlıklardan uzun olan yazı :P

Paylaşayım
#199 | YAZILAR FALAN | 23 Kasım 2010 Salı, 14.54

İlk blogumdan - 9 Eylül 2006 Cumartesi, 00.03
Bu sabah işe gittim. Vır vır zır zır geçti zaman, öğle üzeri Volkan, Cüneyt ve ben yine patladık sigara odasında gülmekten. Ben parmak izlerinin birbirine benzemediği görüşüne katılmadığımı söylüyorum, konu 2-3 günlük bi konudur, sigara odası geyiğidir ama ben cidden araştırdım :) Bi parmak izinde en fazla 40 milyar farklı kombinasyon olabiliyomuş. Sonuçta 2-3 cm2'lik alana ne kadar değişik iz sığabilir ki? Dünyadaki insan sayısı ise 2-3 saat kadar önce Ankamall'daki göstergeden hareketle 6 milyar 550 milyon küsür. Ayak parmaklarını saymıyorum (Evet, bakın, onlarda da iz var), üstüne 6-7 parmaklı insanları da saymıyorum, sadece el parmaklarını alacak olursak toplamda 60 milyar 655 milyon küsür parmak var dünyada (el parmağı). 40 milyar farklı kombinasyon varsa ve hadi olabilecek en kötü şey olsun ve maksimum sayıda farklı olsun dünyadaki parmaklar. Hepsi derken 40 milyar farklı parmak olabiliyo en fazla. Geriye 20 milyar 655 milyon küsür parmak daha kalıyo. Bunların hepsi ya diğer parmaklara, ya da kendi aralarında birbirlerinin aynısı. Belki aynı parmaklar sadece 2 tane değil, 5-10 tane, bilemeyiz ama dünyada birbirinin aynısı minimum 20 milyarın üstünde parmak var, hesaplar ortada.

Adamlar buna afedersiniz kıçlarını ayıra ayıra gülüyolar. "Lan olm, hesap" diyom "Bilimsel" diyom "Sktrin" diyom, herşeye gülüyolar, delirttiler :) Ben de güldüm deli gibi :) Ya bi de hesaba katmadığım şey var, ölen, doğan insanlar var. Yine Ankamall'daki göstergeye göre her saniye bissürü insan dünyaya geliyor. Ölenleri o sayıdan çıkarsan dünya nüfusu her saniye 2-3 kişi artıyor. Bilmeyenler için, Ankamall'da, en üst katta, sinemaların civarında dünyada şu andaki insan sayısı ve yağmur ormanları sayısını gösteren bi gösterge var. Yağmur ormanları hızlı bi şekilde azalırken insan nüfusu dediğim gibi saniyede 2-3 fazlalaşıyor. Ne diyodum? Evet. O dünyaya yeni gelenleri ve onların parmak izlerini hesaba hiç katmıyorum. Yoksa ilk insandan bu tarafa katrilyonlarca insan ve trilyonlarca birbirinin aynısı parmak anasını satim. Kim diyo parmaklar birbirine benzemezmiş, diller birbirine benzemezmiş, ses telleri her insanda farklıymış, yok efendim gözümüzün bilmemne tabakasının başka birinde benzeri yokmuş falan filan. Fasa fiso anasını satim. Bütün dünyadaki insanların gözlerine, ses tellerine, parmaklarına mı bakmışlar, dillerine mi bakmışlar, incelemişler. Töbe töbe. Komple uydurma. Sen al 30 kişiyi, parmaklarına bak, hiçbiri benzemiyo, haa, o zaman yapıştır açıklamayı: "Bu dünyada kimsenin parmağı birbirine benzemez..." B.k benzemez. Aksi kanıtlanmadıkça her tez doğruymuşmuş, bak bak bak. Ben şimdi alacam da 5 milyar insanı gezecem aynı parmağı bulup da teoriyi çürütmek için. Hiç uğraşamam kusura bakılmaya. Aha matematik, aha bilim, oturduğum yerden koydum antitezi.

Bu arada 16.00 civarı Volkan telefonla aradı masamı aşağıdan ve "Aşağı gelir misin, bişey konuşucam senle önemli" dedi. "Alalla" dedim, indim. Sigara odasında bu, ordan da dışarı çıktık. "Kariyet.net'te ilanlara baktım, Ankara içinde, dışında 2.5 milyara falan webmaster aranıyo bissürü abi" falan dedi. Ben bişey dedim, o bişey dedi falan filan derken yemekhaneden Elif bağırdı. Telefonum varmış. Gittim yemekhaneye, telefonla konuşan başka biri. Elif de ileri gidiyo daha. Nooluyo lan falan şeklinde peşinden giderken ışıklar kapandı ve mumlar vs. "İyki doooduuun Seeeerkaaaaan.. İyki doooduun Seeeerkaaaaaaaaaan...." Mal gibi kaldım. Resmen mal gibi kaldım. Bi insan herhangi bişeyi ancak bu kadar "hiç beklemeyebilir"... Bi süre kaldım lan napim şeklinde, yürüdüm masaya doğru. Mumları söndürürken bi dilek tuttum. Pastayı keserken de tut dediler, onu da tuttum :D Pasta yedim, kola içtim. Kıdemli Süpermarket'ten de ordaki ojj ablalar şeker göndermişler bana sağolsunlar, tanırlar :) Sigara odasında da onu yalaya yalaya yedim bitirdim :) Çok şaşırdım, çok sevindim. Duygulandım mı? Geçmiş bizden be demek isterdim ama biraz duygulandım evet :) Burdan tekrar bunu organize eden Banu, Elif, Volkan ve Cüneyt'e teşekkürlerimi ve sevgilerimi iletiyorum. Hiç çaktırmadı şerefsizler :)

Bu arada sonsuza kadar barış lan :) Piız forevır...

« Sonraki               
Gecikmiş doğumgünü fotoğraflarım
               Önceki »
Sinan'ı konuk blogcu olarak aldım :)


Geçmişteki Günlerden...

  • TÜM KATEGORİLER3231   
  • YAZILAR FALAN337   
  • SİNEMA-DİZİ418   
  • VİDEOLAR782   
  • MÜZİK247   
  • HAYVANLAR209   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ117   
  • OYUNLAR112   
  • TROLL-MİM-CAPS120   
  • GÜZELLER73   
  • ALINTILAR292   
  • İLGİNÇ BUNLAR289   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ235   

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2019
Serkan&Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanına ve diğer yazılara ulaşabilmek için başlığa, bu alana veya kategori isimlerine tıklayın.
 
. . . . . . . . . .