. . . . . . . . . .

~ Serkan & Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanı için tıklayın ~
VVVVVV!

Paylaşayım
#2009 | OYUNLAR | 3 Eylül 2014 Çarşamba, 16.35

Terry Cavanagh yapımı, 8 bit seslerden, Commodore kafasıyla yapılmış çok güzel 2D bir oyun. 2000'lerde bir yerde, kendisinin bir suçu yok ama tam o zamanlara denk gelir, ilk Need for Speed çıktıktan sonra, yani zaman tam o civarlarda, oyunlarda görsellik ruhun önüne geçmeye başladığında Goblins, Another World, Day of the Tentacle, Delirium, Heart of Darkness vb. tür oyunların tadını alamaz olduk başka oyunlardan. Tabi ki yaşla da alakası var ama çok değil ne yazık ki. Ruhlu oyun arayışındaki eski Pc Oyun / Gameshow / Level tayfası oyuncular ise güzel nadiren bulabilir oldular. Terry Cavanagh gibi o yeteneğe sahip ama aynı durumdan muzdarip birileri lazımdı, gelmiş :)

Oyunumuz Captain Viridian (biz oluyoruz), Doctor Violet, Professor Vitellary, Officer Vermilion, Chief Verdigris ve Doctor Victoria'dan oluşan 6 kişilik bir uzay gemisinde başlıyor. Ancak makine dairesindeki bir problem nedeniyle herkesi uzayın başka bir alanına ışınlıyor. Herkesi tek tek bulup gemiye getirmek asıl amacımızken bir de küçük parıldayan nesneler var oyun alanına dağılmış. 20 taneler. Onları da bulursak hoş oluyor. Bulmasak da olur ancak hepsini tamamladığımızda gizli labaratuvara da ulaşabiliyoruz. Çok önemli olmayan bir kısım ancak yine de bazılarını almak çok zor. Veni Vidi Vici bölümündekini almak ise imkansıza yakın ancak 450 civarında öldükten sonra alabildiğimi de belirtmeliyim, inat ettim :) Sonuncuyu da gemide onları topladığımız yerde doktor verecek, 19 tane toplamalıyız yani.

Oyunun beni en çok kendine çeken kısım, o anda nerede olduğumuzu, henüz hiç gitmediğimiz alanları (Warcraft stili) da gösteren haritası oldu. Bir monitörün ya da ışınlama cihazının yakınında değilsek (pcciler için söylüyorum) Enter ile haritaya ulaşabiliyoruz. Diğerlerinin yakınındaysak ışınlanma veya kişisel not alma için kullanılıyor Enter. Diğer tuşlar ise sağ ve sol yön tuşları. Bir de hareket tuşu var. Yukarı-Aşağı ve Z tuşu hareket tuşu, hepsi aynı işe yarıyor. Hareket tuşu ise tek bir işe yarıyor, yerçekimini terse çeviriyor. Tavanda yürümemiz gerekebiliyor. "Pcciler için söylüyorum" dememin nedeni oyunun Mac, Android, iOS, Nintendo 3DS ortamlarına da çıkmış olması :) Oyunun bir de ayrıca satılan bir soundtracki var.

Cüzi de olsa ücretli bir oyun. Demosunu bahsettiğim ortamlar için indirebilirsiniz. Pc için ise flash olarak da demosu mevcut, yüzlerce siteden birinden oynayabilirsiniz. Videoda 1.21'de görünen, 2 ekran aşağı kadar inip oradan sonra geri çıkıp ilerleyebildiğiniz bölüm oyunun başlarında, ve çok canınızı sıkacak :)

« Sonraki               
İnekler ve caz müzik!
               Önceki »
Tesla bobini ile Satisfaction!


Geçmişteki Günlerden...

  • TÜM KATEGORİLER3252   
  • YAZILAR FALAN337   
  • SİNEMA-DİZİ420   
  • VİDEOLAR788   
  • MÜZİK247   
  • HAYVANLAR209   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ117   
  • OYUNLAR112   
  • TROLL-MİM-CAPS120   
  • GÜZELLER73   
  • ALINTILAR301   
  • İLGİNÇ BUNLAR289   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ239   

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2019
Serkan&Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanına ve diğer yazılara ulaşabilmek için başlığa, bu alana veya kategori isimlerine tıklayın.
 
. . . . . . . . . .