. . . . . . . . . .

~ Serkan & Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanı için tıklayın ~
Farklı cinsiyetlerin birbirleriyle etkileşimi

Paylaşayım
#213 | YAZILAR FALAN | 25 Kasım 2010 Perşembe, 12.07

İlk blogumdan - 1 Kasım 2006 Çarşamba, 23.39
Varoluştan bu yana istisnaları saymazsak iki cinsiyet bulunmakta. Erkek ve kadın. 28 yıllık deneyimlerime dayanarak :) bu iki cinsiyetin birbirleriyle olan etkileşimlerine bi değinmek istedim. Zaten çoğumuzun bildiğini varsaydığım ve şahsen bildiğime inandığım bazı şeyleri bi de yazıya dökmek, dile getirmek ihtiyacı hissettim nedense bu gece. Farkındaysanız herhangi bir iddiam yok ve istisnalardan hiç bahsetmeden, genel olarak yazacağım. Eteğimdeki taşları bi dökmek istedim. Bu sayede belki kendimi de daha iyi dinleme/anlama fırsatı bulacağımı düşünmekteyim.

- Erkeğe göre kadın
Başta şunu söyleyip sonra devam edeyim: Erkeğin içgüdüsel misyonu en başından beri neslinin devamını sağlamak. İmkanları dahilinde ne kadar dişi bulduysa onları döllemek ve neslinin yokolma tehlikesinden olabildiğince çok uzaklaşmak. Bunu ne kadar fazla yapabilirse kendini o kadar güvende hissedecek. Bu yüzden erkek, bi kadından hoşlanmaz. Kadınlardan hoşlanır. Bu yüzden bi kadının "Şu erkek benden hoşlanıyo sanırım" düşüncesi pek de doğru değildir. O erkek milyonlarca yıldır değişmeyen doğası gereği karşı cinsten hep hoşlanmıştır. Erkek, kadına ürününü ekebileceği verimli bir "tarla" gözüyle bakar. Kadın onun için neslinin devamını sağlayacak bir makinedir. Toplum da o kadar zaman boyunca önüne geçilemez bir şekilde böyle şekillendiği için yapacak birşey yoktur aslında. "Erkek adamın erkek çocuğu olur" düşüncesinin biraz da olsun buradan kaynaklandığı gibi bir düşünceye de sahibim. Netekim kendi neslinin devamını sağlamak derken "kendi nesli" bölümü önemli. Kadının misyonu daha farklı olduğu için erkek, tarlayı ekip biçecek yeni işçilere tarladan daha fazla ihtiyaç duyar. Ne kadar fazla işçi, o kadar fazla güven duygusu demektir. Kadın ise 9 aylık bir dönemden sonra bir ya da birden fazla ürün verebilen ve ondan sonra tekrar ekilebilen bir tarladır. Gerek varoluş, gerekse toplumun onca yıllık şekillenmesinde erkek hep ön plandadır. Bu da şunu getirmiştir: Erkek milli, kadın orospu olur. Erkek aldatırsa "Helal olsun", kadın aldatırsa "Vay kahpe" olur. Erkeğin aldatması normal karşılanırken kadın belki de öldürülür. Şunu tekrarlayıp bitiriyorum: Erkek tek bir kadından hoşlanmaz. Karşısına gelebilecek biraz alımlı herhangi bir kadından hoşlanabilir. Elindekinden daha iyi olup olmaması onun için problem değildir.

- Kadına göre erkek
Kadının amacı, çocuklarının (ki doğurganlık özelliği nedeniyle onlara erkekten çok daha fazla bağlıdır), kendisinin ve toplamda yuvasının güvende olduğunu hissetmektir. Bu nedenle en iyi erkeği arar. Bulduğunu düşündüğünde ise onu kendine eş olarak seçer. Kadınların -bazen kabul etmeseler de- sert davranan, kıskanan ve belki biraz da maço erkeklere olan düşkünlüklerinin nedeni de budur. Dış tehlikelere karşı yuvayı koruyabileceğine inandıkları, güçlü kuvvetli ve illa ki kendilerinden uzun ve geniş bir erkek. Kadın, bu erkeği bulduğunda daha iyisini bulana kadar ona bağlıdır. Daha iyisini bulduğunda ise işler değişecektir. Sonuç olarak erkek için elindekinden daha iyi olması yerine yeni bir tane olması önemliyken kadın için önemli olan, elindekinden daha iyi olması, kendisine ve yuvasına öncekinden daha çok bağlanabileceğine ve onu koruyabileceğine inanmasıdır.

« Sonraki               
İrem'in şemsiyesi (Yorumsuz)
               Önceki »
Ankamall bi başka eğlenceliydi bugün


Geçmişteki Günlerden...

  • TÜM KATEGORİLER3173   
  • YAZILAR FALAN337   
  • SİNEMA-DİZİ417   
  • VİDEOLAR776   
  • MÜZİK247   
  • HAYVANLAR209   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ114   
  • OYUNLAR112   
  • TROLL-MİM-CAPS120   
  • GÜZELLER73   
  • ALINTILAR258   
  • İLGİNÇ BUNLAR285   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ225   

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2018
Serkan&Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanına ve diğer yazılara ulaşabilmek için başlığa, bu alana veya kategori isimlerine tıklayın.
 
. . . . . . . . . .