. . . . . . . . . .

~ Serkan & Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanı için tıklayın ~
Dün başıma gelenler + Asker eğlencesi :P

Paylaşayım
#220 | YAZILAR FALAN | 25 Kasım 2010 Perşembe, 12.08

İlk blogumdan - 3 Aralık 2006 Pazar, 12.00
Aç aç falan değil bahsettiğim :) Hani askere gidiyoz ya yakın bi zaman içinde, bir hafta falan kaldı. Onla alakalı. Kanaldan arkadaşlar sağolsunlar, biraz araştırmış ve Yıldız Teknik Üniversitesi Mezunları Lokali'nde bizim için bi gece düzenlemeye karar vermişler. Benim haricimde Hakan ve Murat da asker yolcusu. Dün toplandık hep beraber oraya. Gerçi hep beraber dediysem, çoğumuz demek istedim. Gelenler sağolsun, gelemeyenlerin de canı sağolsun. Öyle bi ayrım peşinde değilim netekim, tanıyan tanıyor beni. Ha o akşamki 3-4 saatini bize ayırmak istemeyen, keyfinden gelmeyen arkadaşlara bozulurum, ama arkadaşlarımsa. Ama unutur giderim kısa süre sonra :) Herneyse.

Dün sabah 6 gibi asteğmenlik sınavı için evden çıktım. Kargalar uyanmamıştı bile ben yollardayken. Sigaram da yoktu. Caddeye doğru yürürken baktım, fırın açılmış, ekmek yapma zamanı. Bakkal olarak da çalışıyor kendisi. Daldım, ordan sabahın ilk müşterisi olarak sigaramı bi aldım. Caddeye devam. Dolmuşa binmem lazım ki Bentderesi son dolmuş durağına kadar gidip oradan Altmışevler dolmuşuna binmem lazım. Gelmiyo Ulus dolmuşu. Diğerleri geliyo hep ki onlar da para endeksli çalıştıkları için tin tin gidiyolar, artık bir saatte falan anca Ulus'ta oluruz. İlk gelen Ulus otobüsüne atladım, 15 dakikada götürdü beni :) Ordan bi 10 dakka mesafe yürüdüm ve ilgili dolmuş duraklarına geldim. Eşşek kadar yazmışlar dolmuş durağına MEBS Okulu diye. Gitmem gereken yer de MEBS Okulu'ydu benim tam olarak :) Açılımı Muhabere Eğitim Bilgi Sistem vit vit diye gidiyo. Dolmuşa bi bindim, herkesin elinde benim elimdeki koca sarı zarflardan var, hee dedim, doğru yoldayız. Ulaştık ilgili mekana. Sıraya girdik. Yarım-bir saatlik beklemeden sonra içeri girdik, 1781 numaralı asteğmen adayıyım ben. İçerde biraz takıldım, sigara içtim falan. Sonra kantine daldım. 50'şer 50'şer alıyolar. Boş bi sandalye buldum oturdum, beklemedeyim. O arada dalmışım uykuya. Öküzün biri sandalyeye nasıl oturduysa tam gözümün önünde çatır çatır kırdı ve düştü. Gülmemek için kendimi zor tuttum :) Ama aynı zamanda da uyanmıştım. Bi 15-20 dakka uyumuşum sanırım. Az daha pinekledikten sonra dışarı çık, sigara iç, oraya git buraya git falan derken 2-3 saat içinde bizim de sıramız geldi. Dışarı çıktık, 4'erli sıra. Minibüs geldi, yine sırayla bindik ve koltuklara sırayla oturduk. İşlemlerin bağlayacağı binaya kadar gittik. Orada 15 dakikalık bir anlatım, sonra devam, üst kata. İlk mülakat, 2'nci mülakat, doktor heyeti falan filan derken 1 saat geçti kafadan. Ondan sonra sınava girdik. Bir saat de o sürdü. Evrak teslimi, çıkış ve devamında binanın önünde minibüs bekleme telaşesiyle bir saat daha geçti ve 13.30'da nihayet Ulus'a geldim. Ah çıkarken kafayı dolmuşun kapısının üstüne çarpmasaydım çok daha güzel bi gün olacaktı benim için, zira baş ağrım başladı ondan sonra. Hava sıcak ama rüzgar var ve soğuk bi rüzgar. Terli ama üşüyen bi şekilde aşağıdan da otobüse binip eve attım kendimi. Evde biraz salonda aile ile muhabbetten sonra odama geldim ve kendimi yatağa attım. .. .. ..

Bi uyandım, saat 19.00... 20.00'de lokalde olmam lazım, ayrıca askere gidenlerden biri olduğum için bi de ev sahibi sayılıyorum. Ama aynı zamanda sabahtan beri koşturmaca içinde olduğumdan terliyim. Ev sahibinin pis ve terli kokması da hoş karşılanmaz di mi :) Aynen banyoya, bi duş aldım. Geç kaldım, o kesin. Caddeye tekrar indim. Otobüs bekliyorum. Akşam o saatte pek yolcu olmayacağından halk otobüsleri nadir gelir. Zorunlu oldukları için gelirler yani, yarım saatte bir falan. Ama belediye otobüslerinin saatleri bellidir, 10-20 dakikada bir mutlaka gelirler. İlk 5 dakkadan sonra halk otobüsü geldi. Onlar da sabah dolmuşlarının mantığıyla yavaş yavaş gittikleri ve uzun yolu kullanıkları için tercih etmedim. Ah eşşek kafam. Zira yarım saat kadar bekledikten sonra ikinci halk otobüsü de geldi. Belediye otobüsü yok :( İnatçıyım ya bi de. Bekledim, ona da binmedim :) Telefonlar, mesajlar gelmeye başladı, Elif, Hakan, Cüneyt... "Tamam abi geliyom, yarım saate ordayım" şeklinde cevaplar :) En sonunda geldi biri de atladım. Hızlıydı. Ama sanırım o ilk halk otobüsü ikinci seferine başlamıştı biz daha Kızılay'a ulaşmadan. Koştur koştur ilgili mekana doğru yol aldım. Asansörü çağırdım ve binmek üzereyken bile Cüneyt aradı "Nerdesin olm" diye :) Çıktım 8'inci kata ve daldım muhabbetin ortasına :)

Sevdiğim neredeyse tüm arkadaşlarım gelmiş :) Hatta bir iki gün önce işteyken gelip "Buluşmaya gelemeyeceğim, bi işim çıktı, hayırlı teskereler" falan diyen bi kaç kişi bile gelmiş :) Şaka yaptıklarını söylediler orda. Yedim mi? Tartışılır :) Haber müdürümüz, spikerlerimiz, muhabirlerimiz, montajcılarımız, çevirmenlerimiz, makyöz ve kuaförlerimiz, reklamcılarımız, spor muhabir ve spikerlerimiz, ana kumanda ve reji ekibimiz, kj operatörlerimiz ve vtrcilerimiz, internet adminimiz (ben :D), program sunucu ve asistanlarımız, network ve bilgi işlem uzmanımız da dahil olmak üzere bissürü adamdık. Birkaç eksikle orada bir televizyon kanalı kuracak kapasiteye sahiptik resmen :)

Yedik. İçtik. İçmeyi abartanlar oldu :P Oynadık. Dans ettik. Muhabbet ettik. Arada okuldan arkadaşlarımız da geldi sağolsunlar. Hatta bugün LES sınavına girecek olan Gamze bile gelip yarım saat oturmayı ihmal etmedi. Yücel geldi sonra :) Gamze'yle sarıldık çok, ağladı, hüzünlendirdi beni. Güya 4-5 aydır görüşmeyen arkadaşlarız ama öyle değildik hiç :,) Bihter Zülüf söyledi bizim için. Mustafa Abi de çıktı bi yarım saat kadar solistlik yaptı sağolsun. Fena değilmiş kerata :) Gece yarısını pek bayaa bi geçe :P kalktık artık. Gecenin sonunda Bihter de ağladı, canım benim :) Ücret biraz kazıktı ama naapalım. Lazım arada böyle tabi ki :) Resimleri de ekleyelim, tam olsun :)


« Sonraki               
Fatoş'u kaybettik :,(
               Önceki »
İşten ayrıldım


Geçmişteki Günlerden...

  • TÜM KATEGORİLER3275   
  • YAZILAR FALAN337   
  • SİNEMA-DİZİ421   
  • VİDEOLAR795   
  • MÜZİK247   
  • HAYVANLAR209   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ119   
  • OYUNLAR114   
  • TROLL-MİM-CAPS120   
  • GÜZELLER73   
  • ALINTILAR309   
  • İLGİNÇ BUNLAR289   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ242   

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2019
Serkan&Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanına ve diğer yazılara ulaşabilmek için başlığa, bu alana veya kategori isimlerine tıklayın.
 
. . . . . . . . . .