. . . . . . . . . .

~ Serkan & Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanı için tıklayın ~
Dün

Paylaşayım
#284 | YAZILAR FALAN | 29 Kasım 2010 Pazartesi, 11.28

İlk blogumdan - 10 Kasım 2007 Cumartesi, 16.55
Evde oturmuş kendi kendime takılıyodum dizi (ki o konuya gelcem az sonra), oyun, msn falan fıstık derken. Öğlen telefon geldi Volkan'dan. Akşam sinemaya gideceklermiş, beni de çağırdılar. Film The Kingdom / Krallık. İlgimi çekmişti, görmek istiyodum. Hem muhabbet olur dedik. İlk Cüneyt çıkıyo, onu gittim aldım kanaldan ve Ankamall'a gidiş. Elemanlar (Volkan, Can, Ali) yemek yemememizi, onları beklememizi söylemişler ama ikimiz de aç olduğumuz için deliler gibi yedik :) İkinci sigaralarımızı içerken teşrif ettiler. Meğerse gnctrkcll kampanyası varmış McDonald's'ta, ne menü alınırsa bi tane daha bedavaymış. Kahrolduk 3 adam ellerinde 3 koca kola (kovayla vermişler :)) ve 6 hamburgerle gelince. Cüneyt hamburgerin birini götürdü hemen. Ben yemek yiyip de üstüne sigara içtim mi o öğün benim için bitmiş oluyo, daha yiyip içemiyorum, en fazla bi çay belki. Kolalardan birini hiç içen olmadı zaten, onu küllük niyetine kullandık :P Bunlar patlamak üzereyken yemek de bitti zaten. Cüneyt'e küfrettim bissürü. Saat geldi, filme girdik.

Tek kelimeyle berbattı. Aksiyon filmi diye gittik, başları hariç ilk yarıda nerdeyse hiçbişey yoktu. Sahneler, çekimler, gerçekçilik olağanüstüydü, bi o yanı vardı, konu iğrençti zaten. Gidilecek film değilmiş. Arabistan'da bi canlı bomba patlıyo falan, Amerikalılar zarar görüyo. Amerika'dan yola çıkan ekip de gidip olayı çözmeye, sorumluları bulup öldürmeye çalışıyo orda. Her ne kadar "Biz Amerikalılar mükemmel değiliz ama bu işte (savaş) iyiyizdir" gibi ufakça kendine göndermeler yapsa da filmin genelinde Amerikan bayrağıyla olsun, "Amerikan hatunları tatlı, erkekleri yakışıklıdır", "Amerika adaleti korur", "Amerika çocukları sever, kendine ters tarafta da olsa çocuklara şeker verir" mesajlarıyla olsun yine tam bi Hollywood klasiğiydi. Bu mevzular uzuuuun zamandır bu işten az çok anlayan herkes tarafından farkedilip gıcık olunsa da hala aynı taktiğin kullanılıyo olması başta zaten bi rahatsız etti beni. Nasıl yenilebileceğini düşünüyolar hala aynı taktiğin, üzerine çok yazıldı çizildi, bilmeyen kalmadı. "Yok artık yapmazlar" diyosun, ama adamlar hala devam ediyo. Naçizane, zekama hakaret olarak kabul ettim filmi. Ha bi de ilk yarıda tamamen uyudum ben, baktım bişey çıkmıycak :) Cüneyt'in dürtüklemesiyle uyandırıldım, horlamaya başladıkça ayağıma vurmuş, dürtmüş. İkinci yarıdaysa daha fazla hareket vardı, yine güzel açılardan güzel sahneler mevcuttu ama toplamda vereceğim puan 10 üzerinden 3 falandır heralde. Yemeğe de sinemaya da boşa para verdik anasını satim.

Çıkıldı, dağılınıldı. Günün fotoğrafları ise şöyle:


« Sonraki               
Scrubs
               Önceki »
Ankaralı Olmak...


Geçmişteki Günlerden...

  • TÜM KATEGORİLER3234   
  • YAZILAR FALAN337   
  • SİNEMA-DİZİ418   
  • VİDEOLAR782   
  • MÜZİK247   
  • HAYVANLAR209   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ117   
  • OYUNLAR112   
  • TROLL-MİM-CAPS120   
  • GÜZELLER73   
  • ALINTILAR294   
  • İLGİNÇ BUNLAR289   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ236   

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2019
Serkan&Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanına ve diğer yazılara ulaşabilmek için başlığa, bu alana veya kategori isimlerine tıklayın.
 
. . . . . . . . . .