. . . . . . . . . .

~ Serkan & Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanı için tıklayın ~
Şanssız zamanlar

Paylaşayım
#320 | YAZILAR FALAN | 29 Kasım 2010 Pazartesi, 11.35

İlk blogumdan - 5 Şubat 2008 Salı, 08.09
Bu sabah kalktığımda hala sitemin çalışmıyo olmadığını görmek gıcık etti beni. 10 gün önce hosting firmamdan bi açıklama maili gelmişti: "Serverda güncelleme yapılacak, yedeklerinizi alın" zart zurt. Aldık. Problemsiz gidiyo, düzenli yedeklerimi alıyorum. Dün bu saatlerden bu sabah saatlerine kadar site yok... Satış temsilcisi arkadaş Msn'de yok. "Arkadaşım nasıl yüzde 99.9+ uptime garantisi verdiniz siz bana anasını satim, siteye 10 saatten fazla bi süredir ulaşılamıyo, verin paramı geri" demek için firmanın web sitesine girdim. Evrenhosting adı. Sadece bi kısa açıklama, "İflas ettik, şöyle oldu, böyle oldu, verilerimiz kayboldu, falanlar filanlar"... En güzeli de en sonda. "Tüm müşterilerimizden özür diliyoruz, hakkınızı helal edin"... "Oooooldu aq" dedim. Gitti paralar :) Son anda serkansarp.com domainimi kurtarabildim bari. Giden parama sinirlenmektense kurtardığım domainime şükrettim. Şu an ücretsiz hosting hizmeti veren ve 2012'ye kadar bu hizmetini sürdürebileceğini iddia eden bi hosting üzerindeyiz, www.000webhost.com adı. Sponsorluk, reklam, pop-up vb. herhangi birşey istemiyor. Ücretsiz veriyoruz diyor. Eyvallah dedik biz de. Araştırmalarım sona erdiğinde yeni bi hostingciye geçiyoruz. Ucuz etin yahnisi misali, arada bi sorun çıkarsa da %70-80 civarı uptime var burda, blog için yeterlidir kanımca :)

10 yıldır kullandığım monitörüm ise 1,5 hafta önce "kön kön" öksürmeye başlamıştı. "Gidicisin sen" dediğimde pek sallamamıştı, "Yok yok iyiyim, bak" diye. "Bak" derken böyle ayakta zor durabilen ama yine de dik durup zorla sırıtmaya çalışan monitör gövdeli bi insan düşündüm :) Neyse. Düne kadar da idare etti. Görüntü flulaşıyor, titriyor falan. En son sigortaları attırmaya başlayınca "Aha" dedim, "Yaşam destek ünitesini getirin Hemşire Espinoza, 60'a ayarlayın..." Biraz da öyle idare etti. Güç kablosuyla oynayınca, kenarına vurunca falan görüntüyü düzeltiyodu bikaç dakikalığına falan derken sabah vururken tümden dağıttım sanırım :) Görüntü şimdi mütemadiyen flu, vurunca da garip şeyler yapıyo, morarıyo falan. Elektrikçi arandı, perşembe gelebilirmiş, napalım dedik, eyvalla, öyle gel. Kardeşimin monitörünü getirdim ben de. 14" :( Hiç olmadı, yakışmadı :) Altına 4 cm kalınlığındaki Luke Welling'in "Uzmanlar İçin PHP ve MySql" kitabını koydum, anca bişeye benzedi. 800*600'de çalışıyo, 1024'te yetersiz. Arada bi 960*bişey bi çözünürlük buldum. Uzunlamasına sündürdü yazıları falan ama 800*600'den iyidir.

Bitmiyo dertlerim anasını satim. Nick Cave ve Pj Harvey düeti Henry Lee önerimdir.

« Sonraki               
Arkadaşım, bi bakar mısın...
               Önceki »
Ajax ilk benim (de) aklıma geldiydi!


Geçmişteki Günlerden...

  • TÜM KATEGORİLER2493   
  • YAZILAR FALAN262   
  • SİNEMA-DİZİ374   
  • VİDEOLAR791   
  • MÜZİK244   
  • HAYVANLAR160   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ113   
  • OYUNLAR95   
  • TROLL-MİM-CAPS1   
  • GÜZELLER36   
  • ALINTILAR186   
  • İLGİNÇ BUNLAR160   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ71   

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2019
Serkan&Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanına ve diğer yazılara ulaşabilmek için başlığa, bu alana veya kategori isimlerine tıklayın.
 
. . . . . . . . . .