. . . . . . . . . .

~ Serkan & Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanı için tıklayın ~
Derin mevzular

Paylaşayım
#333 | YAZILAR FALAN | 30 Kasım 2010 Salı, 10.18

İlk blogumdan - 14 Nisan 2008 Pazartesi, 23.58
- Şu senin flaşın mı la? (!?)
- Yok değil olm benimki cebimde
- Emin misin bak?
- Yok emin değilim Burhan'ım...

En son ortaokuldayken duydum bu espriyi, bi daha da duymadım. Ortaokul vardı benim ortaokul zamanımda yani öyle diyim. Seneee, 91-92-93, en az 15 yıl geçmiş. Yani geyiğine bile yapmadı bunu etrafımdaki tanıdığım ya da tanımadığım kimse.

Yaklaşık bi saat kadar önce Batıkent metro durağında metro bekliyodum. Bi öncekinin uyarı sesini duymuştum ama bilen bilir, ağır kanlıyımdır. "Giderse gitsin, bi sonraki gelir az sonra" dedim ve şöyle az daha hızlı adımlarla yetişebileceğim metroyu es geçip bi sonrakine binmeye karar verdim, gittim oturdum ordaki koltuklara. Koltuk derken işte o demirden şeyler, yoksa koltuk yok metroda tabi :) Bayılıyon di mi konudan uzaklaşmaya :) Böyle sorunca da "Evet Cevat Abi" diyesim geliyo nedense :) Yatıcam az sonra, dur uzatmayım. Ne diyodum. Orda otururken arkamdaki demirden koltuk mudur sandalye midir, ki sandalye olmadığına şu an karar verdim ama koltuk da değil. Oturak da değil. Oturma yeri. Hah. Geldi bu elemanlar arkama ve bu diyalog geçti. Son bi saattir kafamda çınlıyo, "Emin değilim Burhan'ım, Emin değilim Burhan'ım, EMİN DEĞİLİM BURHAN'IM..." !!

Neyse. Bugün ziyaretinden döndüğüm bi arkadaşımın şöyle bi anısı var... Bu ilkokul 5'teyken derste 4. Murat'ın sigarayı falan yasakladığını öğreniyo. Bi arkadaşıyla da dolmuşa biniyolar işte. Camdan bu dışardakilere "Ben 4. Murat'ım, sigara içmeyi yasaklıyorum bundan sonra" diyip duruyo, hiperaktif biraz o gün :) Dolmuş kırmızıda durduğunda dolmuşa yakın bekleyen bi adama da bu dayanamayıp "Ben 4. Murat'ım, bundan sonra sigara içmeyi yasaklıyorum" diyo. Adam "Sktr lan" diyo buna. Bizimki de aynı lafı tekrarlayıp dolmuş camından uzanıp adamın ağzındaki sigarayı alıp yere atıyo. Adam dışardan dolmuşun içindeki elemanı bi güzel dövüyo ayak üstü, yeşil yanana kadar :) Arkadaşı gülmekten geberirken bu hiç bozuntuya vermiyo, bi kere şımardı çünkü :) Yeşil yanıp da giderken ordan bisikletiyle geçen birine "Şşş, senin ananı s...." diye küfrediyo. Bisikletli eleman topukluyo, yetişiyo dolmuşa, ki dolmuş başka bi kırmızıda duruyo o sırada. Bu elemandan da dışardan içeri bi güzel dayak yiyo. Çocuk da bi taraftan "Sen benim ölmüş anama nası laf edersin" falan diye konuşuyo, bizimki üzülüyo. "Ya abi ben sana demedim onu, şu arkadaşa diyodum da yüzüm o tarafa dönüktü" diyo. Bu arada gösterdiği kişi de kendi arkadaşı. Bi de onla kapışıyolar, ondan da dayak yiyo :) Aynı günde 3 dayak yiyen bi insan olarak dünyada herhangi bi literatüre çok rahat geçmiş. Ne literatürü olabilir ne literatürü olabilir? Mesela dünya tıp literatürüne geçmiş olabilir :) Ya da dünya müzik literatürü? Olmadı o. Tıp literatürü iyi. Tıptan başka literatür bilmiyom ben zaten. Literatür de ne garip kelimeymiş, söylenişi t'li r'li falan böyle güzel gibi ama yine de gıcık, dudakların fazla hareket etmesi gerekiyo, yoruyo. Bu arada bu kısmı yazarken on kere literatür demişimdir kendi kendime kısık sesle :) Literatür. O sondaki "ü" bozuyo. Literator olsaymış süper bi kelime olurmuş. Ya da "litarator" da süper bak, acıktırıyo insanı. Tarator denen şeyden bi gram tad almadım şu güne kadar. Nası yavan bi yiyecektir o, yiyecek midir, salata mıdır artık. Ne olduğu konusunda bile şüphelerim var. Gece sayıklamaları.

Bu arada "O benim arkadaşım" serisinin belki üçüncüsü olmadı ama arada güzel bi tane geçmiş olduk bak. İşte var ya, o benim arkadaşım :)

(Benzer hikayeler için "o benim arkadaşım" etiketine tıklayabilirsiniz.)
« Sonraki               
İlk blogumdan yazılar... Biter
               Önceki »
Problemliyim


Geçmişteki Günlerden...

  • TÜM KATEGORİLER3268   
  • YAZILAR FALAN337   
  • SİNEMA-DİZİ420   
  • VİDEOLAR793   
  • MÜZİK247   
  • HAYVANLAR209   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ119   
  • OYUNLAR114   
  • TROLL-MİM-CAPS120   
  • GÜZELLER73   
  • ALINTILAR306   
  • İLGİNÇ BUNLAR289   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ241   

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2019
Serkan&Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanına ve diğer yazılara ulaşabilmek için başlığa, bu alana veya kategori isimlerine tıklayın.
 
. . . . . . . . . .