. . . . . . . . . .

~ Serkan & Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanı için tıklayın ~
14 Şubat hayal ürünüdür, asıl gerçek Adana dürümüdür :P

Paylaşayım
#830 | YAZILAR FALAN | 14 Şubat 2012 Salı, 18.40

Ne üzerine yazacağıma karar verdikten sonra başlığı düşündüm önce bu sefer çoğu yazımdan farklı olarak. Önce yazımı yazar, sonra başlığı düşünürüm zira çoğunlukla. "Sevgililer Günü üzerine" yazayım dedim ama hemen geldi geçti, sakınn, o kadar basit olamaz di mi başlık, çeker ya da iter insanları :) Ben de bunu yazdım. Nereden gelmiş, nasıl olmuş bilmiyorum ama arkadaşım Handan'ın Facebook durumunda gördüm, çok beğendim :) Aslında eski bi lafmış, 2009 başı ulaşabildiğim en eski tarih :| 3 yıldır ilk defa duymuş olmam çok ilginç ama kaçırmadık sonuçta :P

Bi kere sevmiyorum bu günü, onunla başlayayım mesela yazıma :) Bu da uzun bi geyik konusudur aslında, çok erkek söyler bunu. Çok kadın da söyler hatta ama gerçekten hiçbiri inanmaz buna... Diyodum ki, sevgilim gerçekten sevmiyo, çok net bu :) Ha evet, bilmeyenler için; bi sevgilim var, yani sevgilisi olmadığı için sokaklarda çift çift dolaşan insanları görüp de ondan sevmenlerden değilim :) Onlar sevmemekte haklı mı? Haklı tabi. Ha seven de sever, herkesin bir popisi vardır :P Ama ben sevmiyorum kardeş. Nedeni ise çok açık, herkes biliyor bunu, bunu ekstra olarak yazmak ise klişeden başka bişey olmayacak.

Dün televizyondan öğrendiğim kadarıyla bu günü Türkiye'ye getiren kişi ise Hıncal Uluç'muş :| Tam kendisinden beklediğim bi hareket. Bugün yayınlanacak bi programda ise aşk üzerine konuşacaklarmış falan filan, çünkü Türkiye'nin en aşık insanıymış kendisi :D Tam bu şekildi programın tanıtımı :) Daha bi rahatsız oldum bunu duyduktan sonra :) Yaptığım bi araştırmayla kendisinin yazısına ulaştım o günle alakalı. Yazıda, Sevgililer Günü'nü eşi Holly'den öğrendiğini ve kendisinin Türkiye'ye duyurduğundan bahsediyor. Doğrudur, yanlıştır, bilemem ama benim ortaokul (o zamanlar ortaokul diyoduk biz :), ordan anlayın), lise dönemlerimde yeni yeni çıkmıştı Sevgililer Günü. Olayın derinlerine indiğimizde ise Valentine isimli bir komutan ve imparator görüyoruz, askerliğe çok bağlı olduğundan tüm yetişkin erkekleri asker yapıyor eski Roma'da ve evlenmelerini yasaklıyor. Sonra Julyen isimli bi kadınla aşk yaşıyolar ama çok fazla gitmeden bu aşk, Valentine ölüyor, 14 Şubat ölüm tarihi de. Bütün detayları atladım nerdeyse bu arada ama, adam ölmüş ama insanlar kutluyor. Detaylar da kurtarmıyor açıkçası çok :) Merak eden arkadaşlar bulsunlar. Ama Uluç'un Türkiye'ye getirmiş olması, hatta bunun ihtimali bile yeterli olurdu bu güne ters bakmam için, eminim :) Bu arada Valentine'ın asker değil de, kuyumcu ya da çiçekçi olduğundan şüphelenmiyor da değilim.

Sevgilimle bugün bişeyler içtik bi kafede, tavla oynadık. Sonra da çıktık. Metroya doğru yürürken biraz ileride neredeyse boyu kadar bir oyuncak ayı taşıyan bi kız gördük :D Kızın sinirli adımlarla yürüdüğü gözümüzden kaçmadı. Hızlı adımlarla ve yere sert basarak. Yanında da sevgilisi yoktu, ayısı vardı :) Bi problem, bi tartışma olmuş belli ki, ama ayıyı hala taşıdığına göre ayrılma boyutuna gelmemiş sanırım. Diğer taraftan da kızlar oyuncak ayıya bayılıyorlar nedense, ayrılık olmuş ama ayıyı da alıp öyle kalkmış olabilir mekandan, bilinmez. Hava soğuktu ama sıkı giyinmişti, bu da soğuktan hızlı gitmediğinin göstergesi olduğundan, kesin bişey var :D Kız sanırım biraz da uzun boyluydu. Ayı da neredeyse boyu kadar dediğime göre, tahmin edin. 1.40-1.50 boyunda bi ayı, kocaman. Ayrıca anlam veremem, kendisine "ayı" alınınca neden sevinir kızlar :))) Bu belki sevinmeyen türdendir, tartışma da o yüzden çıkmıştır belki, kimbilir. Ama yanına ayıyı da almış olması, bu ihtimali düşürüyor biraz. Tek kolunun altına almış böyle, daha doğrusu belinden sarılmış ayının, çapraz bi şekilde taşıyodu. Görülmesi gerekiyodu :)

Sevgililer Günü'nde elinde çiçekle dolaşan bi erkek kadar da acıdığım bişey yok :) Sevgilisi olmayıp da "Benim sevgilim var, az sonra ona bu çiçeği vericem, benim sevgilim var tamam mı, sevgilim var dedim" şeklinde dolaşan var mıdır? Kesin vardır, eminim :) Ama acıdıklarım onlar değil, gerçekten sevgilisi olup da ona çiçek alıp, sevgilisiyle buluşana kadar onu elinde taşırken gördüklerim. Hele bi de bi yerde bekleyenleri var bunların, çiçek de, sevgili her an gelebilir diye her daim dik pozisyonda, fallik bir durum sözkonusu :) Liseli ergenler çok komik oluyolar özellikle, üstte lise ceket ve kravatı ve elde tek gül :P Ben mi? Benim o dönemlerde sevgilim yoktu. Şimdi ise sevgilime çiçek almadım. 5 liralık güle 15 lira vereceğime yarın 20 lira verir 4 tane alırım ben çiçeğime. Ama ona ayı verdim 1.70 boylarında :))) :P

Bi başka ilginçlik ise, Sevgililer Günü'nde sadece kadınlara hediye alınması... Sözüm böyle düşünenlere yani aslında, tersi de vardır mutlaka, ki onlar paragrafı es geçsin, diğerleri okumaya devam etsin. Ama benim çevremdeki ve onların da çevresindeki kadın çoğunluk, bunu böyle görüyor sanki. Yaptığım ufak çaplı ankette karşılaştığım bu. "Sevgililer" kelimesinin çoğulluk vasfının sadece çiftler, çift kişiler olarak algılanmasının yanında bence bi de tek tek çiftler için de konulduğunu düşünüyorum. Her ne kadar, günün, rahatsız olduğum kapitalist tarafını körüklüyor olsa da, bayan arkadaşlar, sizlerin de partnerinize birşeyler hediye etmeniz gerekmiyor mu? Daha bugün bi arkadaşımız "Ben almam banane, o alcak" dedi :) Hayır Dilek, sen de alcan, Kadın Sevgililer Günü değil zira :P

Merak eden olursa diye, buraya kadar 21 adet "sevgili" kelimesi kullandım, şimdi 22 oldu. Bundan sonra da 3 adet daha kullanacağım ve bitecek sonra :) Bi de "partner" kullandım.

Sevgilisi olmadığı için üzülen arkadaşlar için kötü ama bi o kadar da gerçek bi sözle kapatıyorum yazımı. Yine Handan'ın duvarında okumuştum. "Sevgililer Günü'nde sevgilisiz olduğu için üzülen arkadaşlar, Anneler Günü'nde annesiz, Babalar Günü'nde ise babasız olanları da düşünün." Bunun gibi bişeydi ama küfürlüydü o biraz, ben kırptım :) Tanımayanlar için; Handan, hatun kankamdır, accık küfürlü konuşur. "Ayıp ayıp!" ve "Ama ne pislikmişsin sen" linkleri yeterli olacaktır, en azından konuya hakimdirler :P Fotoğrafını görmek isteyen birkaç arkadaş var sürekli kendisiyle ilgili başlıkların yorumlarına yazıyorlar, siliyorum hep ama bi sorayım bakalım, belki yüzünü göstermek ister ilerleyen dönemde :)

Gözlerinize sağlık...

« Sonraki               
The Mentalist ve Grace Van Pelt, kısaca Amanda
               Önceki »
Supernatural 7x14: Plucky Pennywhistle's Magical Menagerie fragmanı


Geçmişteki Günlerden...

  • TÜM KATEGORİLER3235   
  • YAZILAR FALAN337   
  • SİNEMA-DİZİ418   
  • VİDEOLAR783   
  • MÜZİK247   
  • HAYVANLAR209   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ117   
  • OYUNLAR112   
  • TROLL-MİM-CAPS120   
  • GÜZELLER73   
  • ALINTILAR294   
  • İLGİNÇ BUNLAR289   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ236   

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2019
Serkan&Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanına ve diğer yazılara ulaşabilmek için başlığa, bu alana veya kategori isimlerine tıklayın.
 
. . . . . . . . . .