. . . . . . . . . .

~ Serkan & Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanı için tıklayın ~
Testere 3D ve sinemada 3D saçmalığı

Paylaşayım
#98 | SİNEMA-DİZİ | 9 Ekim 2010 Cumartesi, 12.18

Serinin son filmi olduğu "iddia edilen" Testere 7, 3 boyutlu olarak olarak geliyor. Film, 29 Ekim'de sinemalarda boy gösterecek. Yapımcılar, Testere 6'nın yönetmenliğini yapan Kevin Greutert'in işinden memnun kalmış olacaklar ki son filmde de onu yönetmen koltuğuna oturtmuşlar. 3D olacağı için öncekilerden de karanlık bir havada geçeceğini tahmin ettiğim film, bitiyor ya artık, en çok o mutlu ediyor beni :) İkincisinden sonra hiçbir Testere'den keyif almadığımı açıkça söyleyebilirim ama yine de izlemeden edemedim. Bunu da izleyeceğim ısrarla ama bunda, son bölüm olduğunu belirtmelerinin payı büyük, zira ölsün artık Jigsaw ve mevzu kapansın istiyorum. E "Last Chapter" diyince de sanırım son 4 bölüme göre biraz daha kaliteli bir yapım ortaya koyarlar eşşek değillerse diye de düşünüyorum tabi.

Tanıtım metni ise şöyle: "Jigsaw'un ölümcül yasası devam ederken Jigsaw'dan kurtulan bir grup insan kendilerine yardımcı olmak için destek ararlar ve bu destekçilerin en başında Bobby Dagen adında Jigsaw'dan kurtulmuş biri vardır. Bobby'nin gizli sırlarından yeni bir terör dalgası ortaya çıkacaktır". Bu arada Bobby Dagen ilk filmden eşi ve kızı rehin alınan arkadaştı. Bu yüzden 6'nın devamı yerine genel bir senaryo olacak gibi duruyor, zira 6'ncı film, pek devamı yapılabilecek, en azından koca bir film olabilecek şekilde bitmemişti. Son bir şey: Yapımcı, filmin 11 tuzak barındırdığını ve seriye müthiş bir veda olacağını belirtmiş. Ben hala veda diye düşünmüyorum. En kötü ihtimalle Saw 8 çekilmese de dizi olarak başlar bi süre sonra.

3D nedir ayrıca? Şu 3D olayını bi daha aydınlık, daha güzel bi şekilde vermeyi beceremediler hala. Gittiğim en şenlikli film bile karanlık ve uyku getirici. Bkz. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin / How to Train Your Dragon, bkz2. Despicable Me / Çılgın Hırsız... Yalanım yok, uyudum ikisinde de :) Gerçi başka onlarca filmde de uyudum ama 3D'ler ekstra uyku getirici :) Sinemaya ses değil görüntü için de gidiyoruz sayın yapımcılar ve ilgili diğer arkadaşlar. Avatar'ı karanlık bi havada izlemektense 3D olmadan daha net izlemeyi bin kere tercih ederdim mesela. Bunun farkında olarak film esnasında gözlüğünüzü çıkarıp bi bakın ekrana, çok daha parlak göreceksiniz herşeyi, ama o gözlükleri takmadan netleşmiyor hiçbişey. Divxplanet forumlarından Kid_A nickli arkadaşın dediğine katılmadan edemeyeceğim: "İnşallah 3 boyutsuz versiyonu da gelir de işkence çekmeyiz. Ne Real 3D ne de XpanD 3D hiçbir işe yaramıyor, o koca koca gözlükleri burnun üstünde tutmaya çalışmaktan başka!"... 3D olayı, sinema seyircisine yapılan en büyük göz boyamaca ve aldatmaca, en gereksiz saçmalık; aynı zamanda bunun için alınan ekstra ücretle de atılmış en büyük kazıktır. Yeri gelmişken söylemeden edemedim. En temiz, en net ve gözlüksüz 3D deneyimi için muhteşem bi önerim var: Balık satan bi dükkana girin, içinde 15-20'den fazla lepistesin olduğu akvaryuma burnunuz neredeyse değecek kadar kafanızı yaklaştırın ve 5-10 saniye kadar bir noktaya donuk bir şekilde bakın. Bi süre sonra gözünüzün önünden geçen balık, sinemada yaşadığınız deneyimin çok daha güzelini yaşatacak. Ben geçenlerde farkettim bunu, durup uzun uzun bakmak istedim öyle ama olmadı :) En yakın zamanda artık. Sözün özü: 3D sinema, saçmalıktır. Fragmana buyrun.


« Sonraki               
Çantanı nereye koyuyorsun?
               Önceki »
Girls can ride...


Geçmişteki Günlerden...

  • TÜM KATEGORİLER3235   
  • YAZILAR FALAN337   
  • SİNEMA-DİZİ418   
  • VİDEOLAR783   
  • MÜZİK247   
  • HAYVANLAR209   
  • BİLİM-TEKNOLOJİ117   
  • OYUNLAR112   
  • TROLL-MİM-CAPS120   
  • GÜZELLER73   
  • ALINTILAR294   
  • İLGİNÇ BUNLAR289   
  • TARİH GÜNLÜĞÜ236   

Serkan&Blog 2005'ten itibaren kendi çapında bir blog girişimi olup blog hizmeti sunan sitelerin aksine tasarım, tema ve kodlamasının tümü yazarına aittir. Onlarca gereksiz apiyle, reklamla siteyi boğmak yerine kolay okunabilir / gezilebilir bir blog sunmak gibi bir derdi vardır. Site sahibi tekil girdilerin altlarında bulunabilecek yorumlar için sorumluluk kabul etmez, yorumların tüm sorumluluğu yazarına aittir.
Serkan&Blog © 2005 - 2019
Serkan&Blog'un 1 girdi için oluşturulmuş seyirlik versiyonundasınız. Sitenin geri kalanına ve diğer yazılara ulaşabilmek için başlığa, bu alana veya kategori isimlerine tıklayın.
 
. . . . . . . . . .